Земля Полтавська

  • Гостинець:
  • Опішне, Гадяч, свято віхи та ін.
  • Відправлення та прибуття:
  • Стартуємо потягом зі Львова 18 червня о 19 год.
    На ст.Львів прибуваємо 21 червня о 7 ранку.

    Доєднатися до мандрівки можна в місті старту екскурсії чи дорогою. Маршрут і вартість просимо попередньо узгодити з нами
  • Про гостинець:
  • Полтавщина - душа України. Тільки тут незнайома Вам людина при звертанні скаже: "Серденько!", - чи: "Голубонько!". Це край багатий, дуже цікавий і сюди завжди хочеться повертатись, бо тут особливі люди.
    Запрошуємо Вас побачити і відчути малесеньку частинку Полтавщини - Гадяччину і взяти участь в унікальному обряді - встановлення віхи, що відбувається на Трійцю.
Деталі:

У вартість входить:
-харчування (обід, вечеря в 1 день, сніданок, обід і вечеря  2 день);
-транспорт (купейни квитки на потяг в обидві сторони і трансфери на місці);
-екскурсії відповідно до програми, майстеркласи та вхідні квитки; -проживання (2-містні номери).
  Зголошення на участь у мандрівці приймаються до 25 травня  або доки не сформується група.
Кількість учасників - тільки 10 осіб.

Більше
Гостинець проходитиме так:

Стартуємо зі Львова у п'ятницю ввечері.

Зранку прибуваємо до Полтави і стартуємо на Гадяччину.

Нас чекає низка цікавих сіл і їх родзинки:

С.Веприк – історія Північної війни на Гадяччині. Події веприцької оборони мали величезний вплив на хід П олтавської битви. Північна війна поклала початок і дворянському роду Масюків, коштом яких збудована Успінська церква 1821 ррку.

Бобрик – родове село дворян Масюків. Саме тут знаходиться найстаріша відома будівля на теренах Гадяцького району, відома під назвою палац Масюкова.

Плішивець – останнім часом це село стає дуже відомим далеко за межами Полтавської області, завдяки церкві Святої Покрови, що збудована за підтримки плішивчанина, легендарного Памфіла Андрійовича Левицького ( отець  Парфеній). Це єдиний в Україні дев'ятибанний мурований храм.

Іншу Покровську церкву оглянемо в с. Римарівці. Але це буде вже зовсім інший архітектурний стиль,інша історія. Та від цього краса храму не постраждала.

С. Малі Будища – саме тут починає своє існування рід Драгоманових на Гадяччині. У Будищах познайомимося з історією Красногірського монастиря, відвідаємо місцевого колекціонера О. Олефіренка. Він познайомить нас із колекцією гадяцької сорочки…

С. Вельбівка – у передсвятковий вечір заглянемо на гостини до місцевої Троїцької церкви, представниці російського архітектурного стилю, що в народі зветься єпархіальний.

І ось надвечір ми прибудемо у славну Лютеньку. Саме тут можна вчити зріз української історії від Гетьманщини до наших днів. І саме лютенчани зберегли чудовий обряд ставлення віхи ввечері перед Тройцею.

 

Святковий недільний день ми проведемо у містах.

Зранку нас чекає екскурсія «Гадяч в подіях та постатях». Дізнаємось, хто поєднує Гадяч та Варшаву, які місцеві події неодноразово впливали на повістку денну сейму Речі Посполитої; почуємо, яких гетьманів гадячани вважають своїми; продовжимо знайомство з Драгомановими – Косачами; відвідаємо ЦЕНТР ХАСИДИЗМу «АДМОР АЗАКЕН», де похоронений цадик Шнеур Залман.

На пам'ять створимо листівку у техніці полтавського розпису ( не петриківкою єдиною)…



Далі наша дорога лежатиме до Опішного - центру кераміки. Там відвідаємо два музеї : «Музей мистецької родини Кричевських» та «Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному».

 

А ще ми покуштуємо пиріжків з сопкою, галушок і гарно проведемо час в тому райському закутку нашої країни.

До Львова повертаємось  о 7 ранку в понеділок, 21 червня.

 

!!! Ми залишаємо за собою право вносити корективи в план туристичної поїздки без зменшення об‘єму послуг.

 

Фото наші і Соломії Трильовської

 

Більше

Світлини

Відгуки про тур

Залиште свої контакти і ми зв'яжемось з вами